Tidigare Riksläger

Vill du se rikslägrets programhäfte, klicka på årtalet. 

År: Plats: Arrangör:
2011 Forsheda, Värnamo kommun Förbundsläger/Smålands FD
2010 
Stensund, Trosa kommun Sörmlands- och Stockholms Frisksportdistrikt
2009 Sätila, Marks kommun Göteborgs Frisksportdistrikt
2008 Hestra, Gislaveds kommun Smålands Frisksportdistrikt
2007 Motala Östergötlands Frisksportdistrikt
2006 Karlsborg Västergötlands Frisksportdistrikt
2005 Stensund, Trosa kommun Sörmlands- och Stockholms Frisksportdistrikt
2004 Örkeljunga Skånes Frisksportdistrikt
2003 Långshyttan, Hedemora kommun Förbundsläger/Falu FK
2002 Gnosjö Smålands Frisksportdistrikt
2001 Öckerö Göteborgs Frisksportdistrikt
2000 Stensund, Trosa kommun Sörmlands- och Stockholms Frisksportdistrikt
1999 Motala Östergötlands Frisksportdistrikt
1998 Hjo Västergötlands Frisksportdistrikt
1997 Herrevads kloster, Klippans kommun Skånes Frisksportdistrikt
1996 Nora Örebro Frisksportdistrikt
1995 Stensund, Trosa kommun Sörmlands- och Stockholms Frisksportdistrikt
1994 Sävsjö Smålands Frisksportdistrikt
1993 Tjolöholm, Kungsbacka kommun Göteborgs Frisksportdistrikt
1992 Söderköping Östergötlands Frisksportdistrikt
1991 Vålådalen, Åre kommun Förbundsläger
1990 Stensund, Nyköpings kommun Sörmlands- och Stockholms Frisksportdistrikt
1989 Nossebro, Essunga kommun Västergötlands Frisksportdistrikt
1988 Ängelholm Skånes Frisksportdistrikt
1987 Sävsjö Smålands Frisksportdistrikt
1986 Hästhagen, Örebro kommun Örebro Frisksportdistrikt
1985 Stensund, Nyköpings kommun Sörmlands- och Stockholms Frisksportdistrikt
1984 Svärdsjö, Falu kommun Förbundsläger
1983 Himmelstalund, Norrköpings kommun Östergötlands Frisksportdistrikt
1982 Ellös, Orust kommun Göteborgs Frisksportdistrikt
1981 Axevalla, Skara kommun Västergötlands Frisksportdistrikt
1980 Stensund, Nyköpings kommun Sörmlands- och Stockholms Frisksportdistrikt
1979 Brunflo, Östersunds kommun Förbundsläger
1978 Frostavallen, Höörs kommun
Skånes Frisksportdistrikt
1977 Hestra, Gislaveds kommun Smålands Frisksportdistrikt
1976 Kilsbergen, Ånnaboda,Örebro kommun
Örebro läns Frisksportdistrikt
1975 Stensund, Nyköpings kommun Sörmlands- och Stockholms Frisksportdistrikt
1974 Råssnäs, Motala kommun Östergötlands Frisksportdistrikt
1973 Sätila, Marks kommun Göteborgs Frisksportdistrikt
1972 Gräsmark, Sunne kommun Värmlands Frisksportdistrikt
1971 Billingen, Skövde kommun Västergötlands Frisksportdistrikt
1970 Stensund, Vagnhärads landskommun
Sörmlands- och Stockholms Frisksportdistrikt
1969 Hällevik, Sölvesborgs kommun
Skånes Frisksportdistrikt
1968 Alfta, Ovanåkers kommun ?
1967 Norrahammar, Jönköpings kommun Smålands Frisksportdistrikt
1966 Sörsjön, Norrköpings kommun Östergötlands Frisksportdistrikt
1965 Stensund, Vagnhärads landskommun Sörmlands- och Stockholms Frisksportdistrikt
1964 Dyrsten, Orust kommun Göteborgs Frisksportdistrikt
1963 Ransäter, Munkfors kommun Värmlands Frisksportdistrikt
1962 Brandstorp, Habo kommun ?
1961 Skanör, Vellinge kommun Skånes Frisksportdistrikt
1960 Stensund, Vagnhärads landskommun Sörmlands- och Stockholms Frisksportdistrikt
1959 Bollnäs  
1958 Örserumsbrunn  
1957 Uskavi, Lindesbergs kommnun
 
1956 Råssnäs, Motala kommun Östergötlands Frisksportdistrikt
1955 Amundö  
1954 Näsåker, Sollefteå kommun  
1953 Simlångsdalen, Halmstads kommun  
1952 Ihre, Gotlands kommun  
1951 Fagernäs, Bollnäs kommun  
1950 Stensund, Vagnhärads landskommun  
1949 Mullsjö  
1948 Sandviken vid Frösön  
1947 Himmelstorp på Kullaberg  
1946 Stensund  
1945 Stensund  
1944 Glatjärn, Smedjebacken  
1943 Ingesund, Arvika  
1942 Mörtsjöåsen, Karlskrona  
1941 Skrubba sand, Stockholm  
1940 Kaanan, Stockholm  
1939 Lindalen,Göteborg  
1938 Norrköping  
1937 Domsand, Jönköping  
1936 Örebro  
1935 Lindalen, Göteborg  
1934 Flaten, Stockholm