Till förbundet:

Tävlingsresultat

RM i hellensk mångkamp


  D10
        H10  
1   Rebecca Niska Frisksport Ljungsbro   1   Emil Sköldberg Sjövalla FK
2   Axina Pettersson Sjövalla FK   2   Joel Tiselius Falu FK
3   Stella Palm Sjövalla FK   3   Elis Forsberg Rundström FK Falken
    D12
   
  H12
 
1   Alicia Almberg Jönköpings FK   1   Andreas Persson Skillingaryds FK
2   Emelie Gillerstedt FK Fyren   2   Emil Fredriksson Sjövalla FK
3   Saga Rosén Bromölla FK   3   Jonas Weber Frisksport Ljungsbro
    D14
        H14
 
1   Ebba Molinder Sjövalla FK   1   Viktor Svahn Jönköpings FK
2   Vilma Larsson Motala FK   2   Oskar Sternvik Sjövalla FK
3   Alexandra Persson Skillingaryds FK   3   Jonatan Franzén Vetlanda FK
    D16        

H16

 
1   Ebba Nyström Sjövalla FK   1   Nils Hammaräng Grip Värnamo FK
2   Sara Freyland FK Humlan   2   Ludde Dahlström Motala FK
3   Åsa Linde Sjövalla Fk     H20
 
    D18     1   David Josefsson Skillingaryds FK
1   Ellinor Eriksson Örebro FK     H21  
  D21     1   Erik Malmborg Motala FK
1   Emelie Malmborg Motala FK   2   Robin Hammaräng Värnamo FK
2   Ilona Schouten Frisksport Ljungsbro   3   Patrik Söderström FK Humlan
3   Karin Langseth Trosa FK     H35  
  D35     1   Jesper Antonsson Motala FK
1   Claudia Weber-Lensing Frisksport Ljungsbro   2   Mattias Wuopio Falu FK
2   Camilla Hansson Nyköpings FK   3   Henrik Lundqvist Sjövalla FK
3   Sofie Fredriksson Sjövalla FK     H40  
    D40     1   Klas Arnerdal Nyköpings FK
1   Hillevi Thiel Sjövalla FK   2   Andreas Lundgren Frisksport Ljungsbro
  D45     3   Johan Åström Nyköpings FK
1   Petra Ryman Skillingaryds FK     H45  
2   Maria Hermansson Nyköpings FK   1   Anders Ahlberg Sjövalla FK
3   Helen Sörensen FK Herkules   2   Dan Augustini Bromölla FK
  D55     3   Per Krook Sjövalla FK
1   Kristina Hagfalk FK Stigen     H50  
          1   Svenne Gustavsson FK Humlan
            H55  
          1   Mats Johansson Motala FK
  Totalt dam       Totalt herr  
1   Emelie Malmborg Motala FK   1   Erik Malmborg Motala FK
2   Petra Ryman Skillingaryds FK   2   Jesper Antonsson Motala FK
3   Claudia Weber-Lensing Frisksport Ljungsbro   3   Mattias Wuopio Falu FK

RM i hellensk stafett

1   Göteborg 1
2   Falu FK
3   Småland 1

LM i hellensk stafett för junior och ungdom


D/H10

D/H12
D/H14
1   Östergötland röd   1   Småland   1   Småland
2   Göteborg Vargarna   2   Östergötland   2   Göteborg Lejonen
3   Småland   3   Sörmland   3   Bromölla FK

D/H16
D/H18      
1   Småland   1   Västergötland        
2   Göteborg Girls   2   Småland        
3   Östergötland   3   Stockholm/Sörmland        

RM i orientering

D12     H10    
1 Signe Hedbrant Frisksport Ljungsbro 1 Anton Nilsson FK Gripen
2 My Dahlpil FK Herkules H12    
3 Lisa Kidmark FK Herkules 1 Nils Forsberg Rundström FK Falken
D16     2 Viktor le Claire FK Herkules
1 Sara Freyland FK Humlan 3 Edvin Nilsson FK Gripen
2 Maja Rosén Bromölla FK H14    
D21     1 Axel Forsman FK Herkules
1 Ellinor Eriksson Örebro FK 2 Jonatan Franzén Vetlanda FK
D40     3 Simon Freyland FK Humlan
1 Lena Johansson Motala FK H21    
D45     1 Manne Freyland FK Humlan
1 Karin Freyland FK Humlan 2 Jacob Eriksson Örebro FK
D55     3 Nils Hammaräng Grip Värnamo FK
1 Kristina Hagfalk FK Stigen H35    
      1 Odd Wallander Mölnlycke FK
      H45    
      1 Pelle Forsberg FK Falken
      2 Hans-Olof Carlson FK Falken
      3 Mats Persson Skillingaryds FK
      H50    
      1 Mats Wendel Sjövalla FK
      H55    
      1 Sven-Anders Olsson FK Ringen
      H65    
      1 Roland Sandahl Annebergs FK
      H70    
      1 Bo Leuchovius Direktansluten
 

Budkavleorientering

     

Sprintorientering

 
1 Team Hammaräng       Kort bana  
2 Team Dalsland     1 Erik Mattsson Rödå FK
3 Team Hagström       Lång bana  
        1 Pelle Forsberg FK Falken

RM i volleyboll

D21   H21  
1 Västergötland 1 Sörmland I
2 Göteborg 1 2 Skåne
3 Sörmland 1 3 Östergötland

LM i volleyboll för junior och ungdom

U14      
1 Karlstad    
2 Västergötland    
3 Göteborg    
D18   H18  
1 Västergötland 1 Västergötland
2 Göteborg 2 Göteborg
3 Östergötland 3 Karlstad
 

Mixedvolleyboll

     

Beachvolleyboll

1 Skåne   1 Yvonne Ohlsson/Klas Arnerdal
2 Östergötland hej   2 Sofia Svensson/Simon Svensson
3 Östergötland 1   3 Jessika Bäckström/Lennie Hansson

RM i terränglöpning

D10     H12    
1 Elin Molinder Sjövalla FK 1 Andreas Persson Skillingaryds FK
2 Johanna Tiselius Falu FK 2 Alvin Almberg Jönköpings FK
3 Nike Kilén FK Herkules 3 Jacob Franzén Vetlanda FK
D12     H14    
1 Alicia Almberg Jönköpings FK 1 Leo Johansson Skillingaryds FK
2 Hanna Bergman Bromölla FK 2 Jonatan Franzén Vetlanda FK
3 Saga Rosén Bromölla FK 3 Axel Forsman FK Herkules
D14     H21    
1 Ebba Molinder Sjövalla FK 1 Patrik Johnsson Annebergs FK
2 Matilda Fröberg Sjövalla FK H35    
D21     1 Henrik Lundqvist Sjövalla FK
1 Anna Ohlis FK Fyren H40    
D45     1 Oscar Forsmark Nyköpings FK
1 Agnetha le Claire FK Herkules H50    
D50     1 Per Hammaräng Grip Värnamo FK
1 Kerstin Malm FK Fyren      
           
  Också väl kämpat:        
  Klara Kilén FK Herkules   Viktor le Claire FK Herkules
        Mats Persson Skillingaryds FK

LM i bordtennis

1 Roland Sandahl
2 Fritjof Åström
3 Simon Svensson

 

LM i golf

1 Per Ove Brockmar Sjövalla FK

LM i boule

1 Börje Johansson/Roland Sandahl

LM i schack

1 Christoffer Vikström
Rödå FK
2 Fredrik Lundgren FK Ringen
3 Tommy Appelgren FK Gripen